14 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی

14 مشکل رایج ماشین ظرفشویی

امروزه با توجه به اینکه هم خانم‌ها و هم آقایان شاغل هستند، زمان آنچنانی برای انجام برخی کارهای روزانه در منزل وجود ندارد. به همین دلیل برای تسریع در انجام کارها وجود برخی وسایل الکترونیکی در آشپزخانه به یک ضرورت تبدیل شده است. ماشین ظرفشویی یکی از این وسایل ضروری است که علاوه بر روزهای عادی، در مواقعی که مهمان داریم بسیار کمک کننده است. اما این وسایل به هر دلیلی گاهی دچار ایرادات فنی میشوند که حضور یک متخصص را می‌طلبد. در این مقاله از اهواز سرویس به بررسی 14 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی می‌پردازیم. با همراه باشید و در صورت بروز مشکلات فنی و اختلال در عملکرد دستگاه با کارشناسان فنی اهوازسرویس در بخش تعمیرات ظرفشویی تماس ( 06134470344 ) حاصل فرمایید.

1-سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی

اصولا ماشین ظرفشویی هم مانند هر دستگاه التکرونیکی حین کار کردن تا حدودی صدا دارد ولی اگر ماشین ظرفشویی همیشه آرام شما حالا سروصدای آزاردهنده ای دارد قطعا باید توسط یک تکنسین فنی بررسی و عیب یابی شود. سروصدای غیرعادی ماشین ظرفشویی دلایل زیادی می تواند داشته باشد از جمله: خراب شدن پمپ دستگاه، آسیب دیدن یاتاقان دستگاه، اختلال در چرخش شاخه های اسپری کننده آب. وقتی شاخه های اسپری کننده آب درست نچرخند ممکن است به قفسه ها و ظرف ها برخورد کنند و صداهای نابهنجاری ایجاد کنند.

2- تمیز نشستن ظروف

یکی از مشکلات رایج ماشین‌های ظرفشویی این است که گاهی ظرف‌ها را تمیز نمی‌کنند و پس از پایان چرخه‌ی شستشو همچنان لکه چربی و مواد شوینده روی ظروف مشاهده می‌شود. دلیل تمیز نشدن ظروف ممکن است سختی آب باشد پس در این مورد توصیه می‌شود از شوینده های مخصوص آب سخت استفاده کنید یا این که شوینده‌های عادی را به میزان بیشتری استفاده کنید. یک روش دیگر برای رفع این مشکل استفاده از سیستم‌های تصفیه آب خانگی است. گاهی ممکن است دلیل تمیز نشستن ظروف، کثیف بودن خوده دستگاه باشد، پس قبل از شروع به کار دستگاه باید داخل آن را کاملا تمیز کنید چون ممکن است بدنه داخلی ماشین و شاخه های اسپری کننده آب توسط چربی و ذرات ریز مواد غذایی مسدود شده باشند.

14 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی

مشکلات ماشین ظرفشویی

3-عدم تخلیه آب

تخلیه نشدن آب از ماشین ظرفشویی ممکن است باعث جاری شدن آب در آشپزخانه شود پس در صورت مواجه شدن با این مشکل میتوانید با تکنسین های فنی اهوازسرویس در بخش تعمیر ماشین ظرفشویی تمامی برندها تماس حاصل فرمایید. دلیل این مشکل ممکن ات خراب شدن یا انسداد شیر تخلیه یا دریچه تخلیه باشد، همچنین پمپ تخلیه و موتور دستگاه باید توسط تکنسین بررسی شوند.

4-نشتی ماشین ظرفشویی

نشتی ماشین ظرفشویی یکی از مشکلات جدی است که اگر به موقع رسیدگی و برطرف نشود ممکن است به کف آشپزخانه و کابینت‌ها هم آسیب وارد کند. دلیل این مشکل احتمالا آسیب دیدن شلنگ تخلیه است که ممکن است ساییدگی، ترک خوردگی یا پارگی داشته باشد. همچنین واشرهای المنت گرمایشی و پمپ باید توسط تکنسین بررسی شوند. گاهی ممکن است با تعویض واشرها مشکل نشتی دستگاه برطرف شود.

5- قفل نشدن درب دستگاه

دلایلی که باعث قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی میشوند عبارتند از معیوب شدن خوده قفل، خرابی چفت درب ماشین ظرفشویی، خمیده یا شل شدن لولای درب ماشین ظرفشویی، آسیب دیدن لاستیک دور درب و فنرهای درب ماشین ظرفشویی. گاهی ممکن است با تعویض لاستیک دور درب مشکل قفل نشدن دستگاه برطرف شود. در هر صورت شما میتوانید برای عیب یابی دقیق و انجام تعمیرات دستگاه با مرکز اهوازسرویس در بخش تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اهواز تماس حاصل فرمایید.

14 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی

درصورت نیاز به انجام تعمیرات تمام برندهای ظرفشویی می‌توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات ظرفشویی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان