4 دلیل اصلی آبریزش یخچال

4 دلیل اصلی آبریزش یخچال


تصور یک روز بدون یخچال در آشپزخانه برای همه ما نگران کننده است چرا که بروز هر مشکلی در عملکرد یخچال، بی‌شک مشکلات زیادی برای ما به همراه خواهد شد. یخچال هم مانند سایر لوازم خانگی به دلایل مختلف از جمله استفاده نادرست، عدم مراقبت صحیح، نوسانات برق در گذر زمان  هر از گاهی دچار مشکلاتی میشود که باید توسط یک تکنسین فنی بررسی و عیب یابی شود. در این مقاله از اهوازسرویس به بررسی یکی از رایج ترین مشکلات یخچال‌ها یعنی 4 دلیل اصلی آبریزش یخچال می پردازیم. با ما همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیرات یخچال در اهواز با شماره 06134470344 تماس حاصل فرمایید. 

1- گرفتگی یا انسداد لوله تخلیه آب

امروز تکنولوژی به کار رفته در یخچال های بدون برفک به این شکل است که یک فرآیند یخ زدایی طراحی شده است که از یخ زدن سیم پیچ های اواپراتور جلوگیری میکند. این فرآیند به این شکل است که یخ یا برفک روی آنها ذوب میشوند و آب حاصل از این فرآیند از طریق یک لوله تخلیه که در زیر یخچال تعبیه شده خارج میشود. این لوله تخلیه ممکن است در گذر زمان به دلایل مختلف دچار انسداد شود و آب از آن خارج نشود و در نتیجه آب داخل یخچال جمع شود.

برای تعمیر لوازم خانگی در اهواز با مرکز ما در ارتباط باشید.

2- بروز مشکل در قسمت ورودی آب به یخچال

اگر شما شاهد نشتی آب از قسمت پشتی یخچال هستید ممکن است شیر آب دچار ترک خوردگی شده باشد و یا اتصالات آن شل شده باشد. در نتیجه آب از شیر خارج میشود و شما شاهد آبریزش یخچال خواهید بود. توصیه میشود علاوه بر شیر آب، تمامی لوله های مرتبط به آن را از نظر ترک خوردگی و اتصالات چک کنید. اگر ترک خوردگی یا سوراخ داشتند باید تعویض شوند.

3- مشکلات مربوط به فیلتر

از جمله مشکلات مربوط به فیلتر دستگاه که باعث آبریزش بخچال میشود میتوان به نصب نادرست آن اشاره کرد. در این صورت باید فیلتر را برداشته و دوباره نصب کنید تا باعث نشتی و آبریزش یخچال نشود. اما مشکل دیگر مربوط به سری فیلتر است که ممکن است ترک خورده باشد یا مهر و موم آن پاره شده باشد. در صورت اهوازه هر گونه ترک خوردگی در سری فیلتر باید آن را تعویض کنید. در صورت نیاز به عیب یابی اصولی و انجام تعمیرات با مرکز تعمیرات یخچال اهوازسرویس تماس ( 06134470344 ) حاصل فرمایید. 

4- یخ زدن دیفراست

یخ زدن دیفراست یا مسدود شدن آن باعث میشود که یخچال یخچال چکه کند. در صورت بروز این مشکل سعی کنید باید یخ آن را ذوب کنید و محفظه خروجی را تمیز کنید که آب خارج شود. در صورتی که دیفراست یخچال مشکلی پیدا کند ممکن است زیر جامیوه‌ای هم آب جمع شود.

4 دلیل اصلی آبریزش یخچال


تعمیر یخچال دوو در اهواز توسط تکنسین های حرفه ای شرکت ahvazservice انجام می پذیرد، کافیست با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

همچنین درصورت نیاز به انجام تعمیرات تمام برند های یخچال می توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس جاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات یخچال مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان