4 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین لباسشویی


روزانه اتفاقات زیادی ممکن است بیفتد که باعث شود نیاز به چند بارشستن لباس در طول روز داشته باشیم. اینجاست که نقش لباسشویی در سرعت بخشیدن به کارهای ما مشخصمی‌شود. اما فقط داشتن لباسشویی شرط نیست چرا که گاهی ممکن است در اثر استفاده نادرست یا استفاده زیاد در طول زمان باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد صحیح دستگاه شود. برخی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی را ما در قالبت مقالات اهوازسرویس به شما همشهریان عزیز معرفی می‌کنیم تا در صورت بروز مشکل بتوانید عیب یابی اولیه را بدون نگرانی انجام دهید و سپس با تعمیرکار تماس حاصل فرمایید.

گاهی پیش می‌آید که لباس‌ها را در ماشین انداخته و برنامه شستشو را تنظیم میکنید اما پس از پایان کار دستگاه با لباس‌هایی مواجه می‌شوید که تمیز نشدند. در این مقاله از اهوازسرویس 4 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم.  با این مقاله از شرکت اهواز سرویس همراه باشید ضمنا در صورت لزوم و نیاز به تعمیر دستگاه میتوانید با کارشناسان اهواز سرویس به شماره 06134470344  جهت راهنمایی تماس حاصل فرمایید.

  • مواد شوینده

توصیه می‌شود حتما از مواد شوینده‌ی مختص ماشین لباسشویی استفاده کنید. گاها مشاهده شده که در دفترچه راهنمای برخی ماشین‌های لباسشویی نیز توصیه شده از نوع خاصی شوینده استفاده شود. سعی کنید از مواد نرم کننده بیش از حد استفاده نکنید چرا که هم ممکن است در فرآیند تمیز شستن لباس‌ها اختلال ایجاد کند و هم اینکه در طولانی مدت رسوب کرده و منجر به مسدود شدن خروجی آن شده و باعث نشت کردن جاپودری شود. استفاده از تاید یا مایع لباسشویی بیش از نه تنها باعث تمیزتر شدن و از بین رفتن لکه ها نمی‌شود بلکه باعث میشود که مجبور شوید دوباره یک چرخه دیگر لباسشویی را روشن کنید تا لباس ها را تمیز کند.

  • عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

توصیه میشود برای استفاده از ماشین لباسشویی حتما به ظرفیت آن توجه داشته باشید. چرا که گاهی ممکن است برای صرفه جویی در زمان و انرژی تصمیم بگیرید تمامی لباس‌های چرک را یکجا بشویید اما این کار باعث میشود ماشین لباسشویی نتواند لباس را تمیز بشوید چرا که آب و مواد شوینده به همه قسمتها نمی‌رسد. علاوه بر این ، حجم زیاد لباس باعث می‌شود لباسشویی شما فشار بالایی متحمل شود و در دراز مدت باعث خرابی آن شود. پیشنهاد میشود به طور مثال اگر لباسشویی 7 کلیویی دارید به مقدار 3 کیلوگرم لباس خشک در آن بریزید و یا اگر حوله و البسه ضخیم در آن میریزید به مقدار 2.5 کیلوگرم آن را پر کنید تا از صدمه دیدن دیگ آن جلوگیری کنید.

  • آسیب دیدن شلنگ تخلیه

گاهی ممکن است به دلیل مسدود شدن شلنگ تخلیه، خروجی ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نمیشود و باعث کثیف شدن لباس ها میشود. شلنگ تخلیه ممکن است مسدود شده باشد یا دچار فرسودگی و ساییدگی شود که توصیه میشود آن را تعویض کنید تا تخلیه آب به بهترین شکل انجام شود. در صورت سالم بودن شلنگ تخلیه به سراغ  پمپ تخلیه بروید و فیلتر آن را چک کنید. گاها مشاهده شده که برگشت آب فاضلاب به داخل لباسشویی باعث کثیف شدن لباس ها و ایجاد بوی بد می‎‌شود.

  • کثیف بودن دیگ ماشین لباسشویی

آخرین بار کی  دیگ ماشین لباسشویی را تمیز کردید؟ اگر یادتان نیست یا هیچ وقت این کار را انجام ندادید احتمالا کثیف بودن دیگ ماشین لباسشویی باعث تمیز نشستن لباسها میشود. ممکن است بگویید داخل دیگ که همواره هنگام شستن لباسها  پر از مواد شوینده میشود و نیازی به تمیزکاری ندارد اما هر از گاهی داخل دیگ را تمیز کنید تا آلودگی‌هایی که در گذر زمان ایجاد شده از بین برود. توصیه می‌شود از جرم‌گیر مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید.

درصورت نیاز به انجام تعمیر لباسشویی در اهواز می‌توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس جاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات لباسشویی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان