4 دلیل اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون


شاید برای شما هم اتفاق بیفتد وقتی تلویزیون را روشن میکنید به جای تصویر، با یک صفحه تیره و گاها کاملا سیاه مواجه میشوید، یا این که حین تماشای تلویزیون ناگهان تصویر محو میشود و شما فقط صدای آن را دارید. در این حالت حتی تعویض کانال های دستگاه هم انجام میشود اما  تصویری مشاهده نمیکنید. معمولا طول عمر لامپ های ال ای دی بعد از سه تا پنج سال استفاده تمام میشود و البته ممکن است دلایل دیگری هم باعث این اتفاق شوند، برای مثال نوسان برق، قطعی ناگهانی برق و اشکال در برد اصلی دستگاه و غیره. در این مقاله از اهوازسرویس چهار دلیل اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون را برای شما همشهریان عزیز شرح میدهیم تا در صورتی که چنین مشکلی برای تلویزیون شما پیش آمد اطلاعات اولیه در این زمینه را داشته باشید و پیش از تماس با تکنسین عیب یابی اولیه را در منزل انجام دهید. ضمنا در صورت  نیاز به تعمیرات دستگاه می‌توانید با کارشناسان ما در اهوازسرویس( 06134470344 ) تماس بگیرید.

  • سوختن پیکسل ها

یکی از رایج ترین دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون سوختن پیکسل های دستگاه است که البته طول عمر این پیکسل ها به مدل تلویزیون و تکنولوژِ به کار رفته در ساخت آن بستگی دارد. برای مثال در تکنولوژی های SUHD و QLED  کمتر اتفاق می افتد که پیکسل های دستگاه آسیب ببیند. در صورتی که این مشکل برای دستگاه تلویزیون شما پیش آمد با کارشناسنان اهوازسرویس در بخش تعمیر تلویزیون و ال ای دی در اهواز  تماس حاصل فرمایید.

  • ضربه خوردن و معیوب شدن پنل

دومین علت سیاه شدن تصویر تلویزیون و ال ای دی آسیب دیدن و ضربه خوردن پنل دستگاه است. ضربه ای که به قسمت ماژور پنل یا لیکوئید وارد میشود باعث میشود تمامی تصویر تلویزیون و ال ای دی  یا بخشی از آن تیره یا سیاه شود.

  • آسیب دیدن بک لایت

اصلی ترین دلیلی که باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون و ال ای دی میشود معیوب شدن بک لایت دستگاه است. اگر بک لایت تلویزیون آسیب ببیند لکه های سیاه روی تصویر می افتد که اگر به موقع اقدام به عیب یابی و تعمیر دستگاه نکنید ممکن است باعث سوختن لامپ های سالم شود و به تدریج کل صفحه تلویزیون شما سیاه شود. اولین علامت یک بک‌لایت  معیوب این است که صفحه نمایش دستگاه تلویزیون یا ال ای دی شما خاموش/روشن میشود.

  • خرابی برد پاور

دلیل دیگری که صفحه تلویزیون شما را سیاه میکند آسیب دیدن برد پاور دستگاه است. دلیل این موضوع آن است که برد پاور ولتاژ موردنیاز لامپ های بک لایت را تامین میکند پس اگر خراب شود این لامپ به خوبی تغذیه نمیشوند و در نتیجه تصویر دستگاه تیره یا کاملا سیاه میشود. اما جای نگرانی ندارد چرا که تعمیر برد پاور انجام شدنی و تا حدودی مقرون به صرفه نیز هست مگر اینکه ایراد برد پاور دستگاه شما آنقدر عمیق باشد که نیاز به تعویض این قطعه داشته باشید.


درصورت نیاز به انجام تعمیر لوازم خانگی در اهواز می‌توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات تلویزیون مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

یک نظر

  • سلام، مهمان