چرا آب ماشین ظرفشویی گرم نمی‌شود؟


4 دلیل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

امروزه با توجه به اینکه هم خانم‌ها و هم آقایان شاغل هستند، زمان آنچنانی برای انجام برخی کارهای روزانه در منزل وجود ندارد. به همین دلیل برای تسریع در انجام کارها وجود برخی وسایل الکترونیکی در آشپزخانه به یک ضرورت تبدیل شده است. ماشین ظرفشویی یکی از این وسایل ضروری است که علاوه بر روزهای عادی، در مواقعی که مهمان داریم بسیار کمک کننده است.

اما این وسایل به هر دلیلی گاهی دچار ایرادات فنی میشوند که حضور یک متخصص را می‌طلبد. از اجمله این مشکلات احتمالی برای ماشین ظرفشویی، عدم توانایی برای گرم کردن آب است. ماشین ظرفشویی با چنین ایرادی هیچ کارایی برای شما نخواهد داشت. علت این مشکل با توجه به مدل و ساخت ظرفشویی شما متفاوت است. در این مقاله اهوازسرویس سه دلیل عمده که باعث میشوند ماشین ظرفشویی آب گرم برای شستن ظروف تامین نکند را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید،  ضمنا در صورت لزوم و نیاز به تعمیر دستگاه میتوانید با کارشناسان اهواز سرویس به شماره 06134470344 جهت راهنمایی تماس حاصل فرمایید.

  • سوختگی ترموفیوز(فیوز حرارتی)

در ماشین ظرفشویی، دمای آب دستگاه توسط فیوز حرارتی کنترل می‌شود. اگر این قطعه دچار مشکل شود یا بسوزد باعث میشود که ماشین ظرفشویی نتواند آب گرم برای انجام چرخه‌ی شستن تامین کند. راه حل این مشکل تعویض کردن فیوز حرارتی سوخته است.

  • خراب شدن ترموستات

ترموستات در ماشین ظرفشویی به صورت مستقیم نقشی در گرم کردن آب دستگاه ندارد اما تعیین دمای آب و اعلام این دما به اجزایی مانند المنت گرمایشی را به عهده دارد. پس عملکرد نادرست ترموستات میتواند یکی از دلایل مشکل در تامین آب گرم دستگاه باشد. با کمک یک مولتی متر میتوانید ترموستات ماشین ظرفشویی را چک کنید. این قطعه اگر نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد هزینه آنچنانی برای شما ندارد.

  • سوختن المنت گرمایش

در صورتی که از سالم بودن ترموستات مطمن هستید پس باید به دنبال ایرادی در قطعات گرمایشی دستگاه باشید. المنت گرمایش در ماشین ظرفشویی دو کار انجام میدهد: کنترل دمای آب و کمک به خشک کردن ظرف‌ها. این قطعه معمولا عمر زیادی دارد اما گاهی به دیل نوسان جریان برق ممکن است از کار بیفتد.

برای تست المنت گرمایش هم میتوانید از یک مولتی متر استفاده کنید و سطح مقاومت آن را بسنجید. مقاومت قطعه باید بین 15 تا 30 اهم باشد، اگر با عددی بالاتر این محدوده مواجه شدید یا هیچ عددی نمایش داده نشد این قطعه باید تعویض شود. البته مشکل در سیم‌کشی و یا صفحه کنترل هم میتواند دلیل این امر باشد.

  • خراب بودن برد اصلی

برد اصلی در واقع مهم‌ترین قطعه ماشین ظرفشویی است که خراب بودن آن نیز میتواند باعث گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی شود. چرا که وقتی برد اصلی به درستی کار نکند ارسال سیگنال به سایر قطعات گرم کننده از جمله المنت گرمایشی صورت نمیگیرد. توجه داشته باشید که عیب یابی، تعمیر و تعویض این قطعه حتما باید توسط یک تکنسین حرفه ای انجام شود.


درصورت نیاز به انجام تعمیر ظرفشویی در اهواز می‌توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات ظرفشویی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان