6 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی


عملکرد ماشین ظرفشویی هم مانند سایر لوازم برقی خانگی در گذر زمان و استفاده زیاد ممکن است دچار اختلالاتی شود. یکی از مشکلات رایج تمامی برندهای ماشین ظرفشویی این است که مشاهده می‌شود گاها بعد از انجام کامل چرخه شستشو روی برخی ظروف لکه‌های چربی یا شوینده دیده می‌شود.  در این مقاله از اهواز سرویس جهت کمک به عیب یابی اولیه دستگاه توسط شما همشهریان عزیز به بررسی 6 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می‌پردازیم. با ما همراه باشید، ضمنا در صورت نیاز به تعمیرات تمامی برندهای ماشین ظرفشویی می‌توانید با مرکز اهوازسرویس ( 06134470344 ) تماس بگیرید.

  • اختلال در گردش آب دستگاه

ممکن است دلیل این که ماشین ظرفشویی شما ظروف را تمیز نمی‌کند عدم چرخش آب داخل دستگاه باشد. برای اطمینان از گردش درست آب در ظرفشویی پیشنهاد می‌کنیم روی هر کدام از قفسه‌های ظرفشویی یک فنجان خالی قرار دهید و یک چرخه شستشوی دستگاه را اجرا کنید. اگر پس از پایان چرخه فنجان ها پر از آب شدند پس مطمن میشوید که گردش آب به درستی انجام شده است.

  • انسداد لوله تخلیه

هرگز نباید در حال شستشو توسط ماشین ظرفشویی آب در کف آن باشد. جمع شدن آب در کف ماشین ظرفشویی نشانه این است که آب دستگاه شما به درستی تخلیه نمی شود. اگر دستگاه شما فیلتر دارد ، آن را برداشته و هرگونه انسداد یا گرفتگی تشکیل شده را برطرف کنید. اگر دستگاه شما فیلتر ندارد ، هرگونه زباله ای را که از پایین ماشین ظرفشویی جمع شده بیرون بیاورید.

  • انسداد سوراخ های آب پاش

گاهی ممکن است سختی آب، چربی و مواد غذایی روی ظروف منجر به انسداد بازوهای اسپری کننده آب شود. توصیه میشود به صورت دوره‌ای سوراخ های بازوهای اسپری کننده آب را بررسی کرده و در صورت لزوم با کمک یک سنجاق یا خلال دندان آن را تمیز کنید.

  • فاسد شدن قرص دستگاه

سعی کنید از قرص های مرغوب و باکیفیت استفاده کنید چرا که یکی از رایج ترین دلایل تمیز نشستن ظروف استفاده از قرص های نامرغوب یا تاریخ مصرف گذشته است.

  • معیوب بودن پمپ تخلیه

 توصیه میشود به صورت دوره ای محفظه داخلی ماشین ظرفشویی را تمیز کنید و هر گونه لکه و چربی به جا مانده از ظروف کثیف را تمیز کنید. برای این در اولین قدم سعی کنید که فیلتر کف دستگاه را بررسی کنید. این فیلتر برای گرفتن ذرات غذا در کف ماشین ظرفشویی قرار میگیرد ولی گاهی به دلیل گذر زمان و استفاده زیاد یا گیر کردن ذرات بزرگ مواد غذایی ممکن است مسدود شود و تخلیه آب ظرفشویی به درستی انجام نشود.

  • عدم تامین گرم آب دستگاه

یکی دیگر از دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی عدم تامین آب توسط دستگاه است. گرم نبودن آب باعث میشود که لکه های چربی به خوبی از روی ظروف پاک نشوند. در مورد دلایل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بیشتر بدانید.

6 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی


درصورت نیاز به انجام تعمیر ظرفشویی در اهواز می‌توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات ماشین ظرفشویی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان