6 دلیل اصلی خاموش شدن مایکروفر حین کار در اهواز سرویس

6 دلیل اصلی خاموش شدن مایکروفر حین کار


در این مقاله از اهواز سرویس به بررسی 6 دلیل اصلی خاموش شدن مایکروفر حین کار می‌پردازیم. با ما همراه باشید و در صورت بروز هر گونه مشکل در عملکرد طبیعی مایکروویو از جمله گرم نکردن غذا،جرقه زدن، روشن نشدن صفحه نمایش و سایر خرابی مایکروفر با کارشناسان فنی ما در بخش تعمیر مایکروفر در اهواز تماس حاصل فرمایید.  ضمنا به دلیل این که مایکروفر دارای ترانس و برق ولتاژ بالا است برای عیب یابی و تعمیر آن هرگز شخصا در منزل اقدام نکنید چرا که ممکن است منجر به برق گرفتگی شود. حتما با تکنسین های فنی و متخصص تعمیر مایکروفر تماس (06134470344 ) بگیرید.

6 دلیل اصلی خاموش شدن مایکروفر حین کار عبارتند از :

1- خراب بودن سوئیچ درب

سوئیچ های درب مایکروفر بسیار حساس هستند و ممکن است تحت تاثیر حرارت بیش از اندازه، جرقه و نوسانات برق دچار نقص شوند و اصطلاحا بسوزند. بنابراین توصیه میشود اگر مایکروفر حین کار خاموش شد تمامی سوئیچ های درب را بررسی کنید و اگر علائم سوختگی مشاهده کردید سریعا با کارشناسان فنی اهوازسرویس تماس حاصل فرمایید.

2- معیوب بودن صفحه کلید

برای اطمینان از سالم بودن دکمه های مایکروفر باید همه آنها یکی یکی تست کنید و از عملکرد صحیح آن اطمینان پیدا کنید. اگر کلیدها درست عمل نمیکنند باید صفحه کلید مایکروفر توسط تکنسین فنی بررسی شود و دکمه های معیوب تعمیر یا تعویض شوند.

3- خراب شدن ترانس ولتاژ

یکی از رایج ترین دلایل خاموش شدن مایکروفر بعد از چند ثانیه مشکلات مربوط به ترانس دستگاه است. ترانس ولتاژ مایکروفر ممکن است دراثر نوسانات برق یا خراب بودن اتصالات داخلی نیم‌سوز شود یا کاملا بسوزد. توصیه میشود مشکلات مربوط به ترانس را سریعا پیگیری کنید چرا که در صورت عدم رسیدگی در درازمدت ممکن است باعث مشکلات جدی شوند و هزینه بیشتری را بطلبد. در ضمن اکیدا توصیه میکنیم که تست ترانس ولتاژ را در منزل و توسط افراد بی تجربه انجام ندهید چرا که ممکن است باعث برق گرفتگی شود.

6 دلیل اصلی خاموش شدن مایکروفر حین کار

دلایل خاموش شدن مایکروفر حین کار

4- خراب بودن ترموستات

تنظیم دما در لوازم برقی خانگی توسط قطعه ای به نام ترموستات انجام میشود که نقشی بسیار مهم در عملکرد صحیح دستگاه دارد. نقش ترموستات در مایکروفر به این صورت است که اگر دما بیش از حد زیاد شود از طریق مگنترون دستور خاموش شدن مایکروفر را ارسال میکند. اگر ترموستات خراب شود این عملیات انجام نخواهد شد. عملکرد صحیح ترموستات را میتوانید به کمک یک مولتی متر چک کنید و در صورت خراب بودن، آن را تعویض کنید.

برای تعمیر لوازم خانگی در اهواز با شماره های مرکز اهوازسرویس در تماس باشید.

5- خراب بودن محافظ حرارتی

محافظ حرارتی کاری که در مایکروویو انجام میدهد به این صورت است که از گرم شدن بیش از خد مایکروفر جلوگیری میکند. در صورتی که مایکروویو بعد از چند ثانیه خاموش شود یک گزینه محتمل، خراب شدن محافظ حرارتی است که در صورت خراب بودن باید توسط تکنسین تعویض شود.

6- خراب بودن برد اصلی

در صورتی که تمام موارد بالا را بررسی کردید و مشکل حل نشد، باید برد اصلی مایکروفر توسط تکنسین بررسی و عیب یابی شود. 

6 دلیل اصلی خاموش شدن مایکروفر حین کار

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان