6 دلیل اصلی کار نکردن یخچال


یخچال یکی از مهم‌ترین لوازم برقی خانگی است که تا هر گونه اختلال در کارش باعث نگرانی افراد خواهد شد. چرا که اگر داخل یخچال سرمایش خوبی ایجاد نشود ممکن است علاوه بر این که مواد غذایی داخل آن فاسد شوند و آسیب ببینند، آبریزی آن در آشپزخانه مشکلاتی ایجاد کند. اما به دلیل استفاده شبانه روزی از یخچال ممکن است مشکلاتی مثل خراب شدن لاستیک دور درب، معیوب شدن سیم کشی، یخ زدایی نادرست، عدم عملکرد صحیح کمپرسور و غیره ایجاد شود.

در صورت بروز چنین مشکلاتی آنها را جدی بگیرید چرا که اگر به دنبال عیب یابی نباشید ممکن است بعد از مدتی تبدیل به یک مشکل جدی‌تر با هزینه بیشتر شود. درصورتی که یخچال شما نیاز به سرویس دارد می‌توانید با مرکز اهواز سرویس ( 06134470344 ) تماس حاصل فرمایید. در این مقاله از اهوازسرویس 6 دلیل اصلی کارنکردن یخچال را بررسی می‌کنیم. 

  • مشکل در جریان برق ورودی

در اولین قدم باید از سلامت دوشاخه یخچال و پریز برق مطمن شوید. در گام بعدی باید از میزان ولتاژ ورودی به کمپرسور دستگاه مطمئن شوید. برای این کار می‌توانید از یک مولتی‌متر و تست کننده ولتاژ استفاده کنید.

  • مشکل در موتور فن

این مشکل نیز از رایج‌ترین دلایل کار نکردن یخچال است. اگر موتور فن آسیب دیده باشد، یخچال بلافاصله پس از روشن شدن، خاموش می‌شود یا ممکن است اصلا روشن نشود. اگر این اتفاق افتاد حتما با یک تکنسین متخصص تعمیرات یخچال تماس بگیرید.

  •  مشکل در کمپرسور یخچال

کمپرسور قلب یخچال است. اگر یخچال کار نکند، ممکن است کمپرسور معیوب باشد. کمپرسور موتوری است که مبرد یا خنک کننده را فشرده می کند و مبرد را از طریق سیم پیچ های اپراتور و کندانسور در یخچال یا ساید بای ساید به گردش در می آورد. ممکن است مشکلات کمپرسور شما باعث خاموش شدن یخچال شود. سرویس سالیانه و یا تمیز نگه داشتن کمپرسور می تواند از ایجاد مشکل جلوگیری کند.

  •  مشکل در خازن

وقتی یخچال را روشن میکنیم، خازن استارت یک سیگنال از ترموستات دریافت میکند تا از این طریق باعث تحریک کمپرسور شده و چرخه برودتی یخچال شروع شود. بنابراین اگر خازن آسیب ببیند چرخه برودتی انجام نمیشود و گاها ممکن است باعث شود که یخچال روشن نشود.

  •  کمبود گاز یخچال

اگر یخچال خنک کننده کافی نداشته باشد ، ممکن است روشن نشود یا به درستی کار نکند. مایع خنک کننده از طریق موتور به گردش در می آید و هوای گرم داخل دستگاه را خارج و داخل آن را خنک مینماید. بنابراین وقتی سطح این مبرد ناکافی شود ، ممکن است یخچال به درستی کار نکند. گاز دستگاه در اثر ضربه خوردن و یا نشت گاز تخلیه می شود. ما به شما توصیه می کنیم برای پر کردن مایع مبرد با تکنسین های شرکت کورنیدو تماس حاصل فرمایید.

  • کثیف بودن اپراتور

در پشت یخچال شبکه های راه راهی وجود دارد که گاز فشار بالا در دمای بالا را به مایع فشار بالا تبدیل می کنند. در طی این فرآیند تبدیل، گرمای زیادی آزاد می‌شود که سیم پیچ های کندانسور گرمای حاصل را به پشت یخچال منتقل می‌کنند. بنابراین اگر سیم پیچ های کندانسور گرد و خاک گرفته باشند، ممکن است گرما به درستی خارج نشود و یخچال و فریزر به طور صحیح کار نکنند و یا به طور کامل از کار بیفتند.

درصورت نیاز به انجام تعمیر یخچال در اهواز می توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات یخچال مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان