تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اهواز

ظروف نامناسب برای شستشو در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی، یکی از ابزارهای اتوماتیک در آشپزخانه است که بسیار در زمان صرفه جویی می کنند اما از طرفی هم ممکن است که به وسایل شما آسیب بزنند. اما برای ایمن ماندن این ظروفی که در این مقاله ذکر می کنیم بهتر است آن‌ها را با دست شستشو دهید. اما اگر اصرار دارید که این کار را با این ماشین های هوشمند انجام دهید قفسه بالایی ظرفشویی را انتخاب کنید و آماده این قضیه باشید که در صورت رعایت نکردن این توصیه ها ممکن است ظروف زیبا و درخشان نداشته باشید.

کدام ظرف ها را داخل ماشین ظرفشویی نگذاریم؟

لازم به ذکر است که بعضی مواقع حتی این ظروف به دستگاه شما نیز آسیب می زنند. اگر به تعمیر ماشین ظرفشویی در اهواز  نیاز داشتید با متخصصان ما در اهواز سرویس در ارتباط باشید.

  • قاشق های چوبی، کاسه های چوبی و تخته های برش از جنس چوب

وقتی شما این ظروف چوبی را داخل ماشین ظرفشویی قرار می دهید سختی فرآیند شستشو، روغن های طبیعی موجود روی این ظروف را خشک می کنند و به مرور دچار ترک خوردگی می شوند.

اقلام چوبی باید در آب گرم و به سرعت شسته شوند و اگر این ظروف و ابزار آشپزی چوبی به عبارتی خیس بخورند متورم شده و حالت طبیعی خود را از دست می دهند. اگر فکر می کنید برای مثال تخته های برش گوشت یا سبزیجات نیاز به ضدعفونی دارند آنها را با محلول کلر و آب رقیق شده تمیز کنید.

همچنین ظرف های چوبی و سنگی که برای پخت پیتزا استفاده می‌شوند نیز باید با دست شسته شوند تا از ترک خوردگی و آسیب ناشی از شوینده های سخت جلوگیری به عمل آید.

  • چاقوهای آشپزخانه

شاید بگویید که چرا باید از گذاشتن چاقوها در ماشین ظرفشویی اجتناب کنید. در جواب باید بگوییم این ابزارها لبه های تیزی دارند و این لبه های تیز به سبدهای جای گزاری ظروف آسیب رسانده و به مرور باعث زنگ زدگی آنها می‌شوند. همچنین این ابزار می توانند آسیب جدی برای کودکان داشته باشد زیرا بعضی از مادران با کمک فرزندان به تخلیه ظروف ماشین می پردازند.

نکته قابل ذکر دیگر این است که به دلیل فرآیند سخت شستشو، دسته چاقوهای آشپزخانه دچار شل شدگی و ترک خوردگی می شوند.

  • رنده‌ها و الک ها

ظروف و ابزار آشپزی با لبه های تیز به هیچ عنوان نباید در ماشین ظرفشویی قرار بگیرند به دلیل اینکه باعث آسیب پوشش های پلاستیکی روی سبدهای شستشو شده و به مرور باعث زنگ زدگی می شوند.

همچنین ظروفی مثل الک ها و آبکش ها که دارای سوراخ های ریز هستند در ماشین ظرفشویی به خوبی تمیز نخواهند شد و ذرات مواد غذایی در آن ها باقی خواهد ماند.بنابراین توصیه می شود این ابزار با دست شسته شوند.

شما می توانید برای درخواست تعمیر لوازم خانگی در اهواز با متخصصان ما تماس بگیرید.

  • ظروف آشپزی چدنی

سالهای زیادی است که ما در آشپزخانه از ماهیتابه و ظروف چدنی استفاده می کنیم که عملکرد عالی در پخت و پز از خود نشان دادند و اگر از آنها به درستی مراقبت کنید سالهای زیادی برای شما کار خواهند کرد. این ظروف اگر هر چند وقت یکبار با روغن جلا داده شوند مثل روز اول نچسب و دارای سطح صیقلی خواهند شد.

روغن های سطوح ظروف چدنی  به دلیل  استفاده زیاد از آب و مواد شوینده در  ماشین ظرفشویی به مرور  روغن خود را از دست می دهند و حالت چسبندگی پیدا می کنند.قابلمه ها و ماهیتابه های چدنی نیز پوشش مینای خود را از دست می دهند و در هنگام پخت و پز موادغذایی به کف آنها میچسبد.

  • ظروف و ماهیتابه های آلومینیومی

نمی دانم تا به حال ظروف آلومینیومی یکبار مصرف را داخل ماشین ظرفشویی قرار داده اید یا نه ؟ این ظروف درون ماشین ظرفشویی تیره و کدر می شوند.

تیرگی و کدر شدن برای ظروفی با همین جنس، یعنی ماهیتابه ها و قابلمه های آلومینیومی، نیز ممکن است رخ دهد و اگر این ظروف آنادایز شده باشند(فرآیندی که برای تقویت سطح ظروفی که تمایل به اکسید شدن دارند انجام می شود) این خاصیت در ماشین ظرفشویی به دلیل عملیات شستشو از بین می رود و فلز ظرف را دچار خوردگی و سیاه شدگی می کند. همچنین روی ظروف لکه های سفید پدیدار می شود و ظاهر ظروف نازیبا می شود.

  • قابلمه و لیوان های مسی

این ظروف بسیار برای آشپزی مناسب هستند و به دلیل اینکه نیاز دارند برای زیبایی جلا داده شوند بنابراین به دلیل وجود روکش داشتن این ظروف، بهتر است آنها را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

باز هم به دلیل استفاده از مواد شوینده قوی و فرآیند شستشو سخت، این ظروف دچار کدری و زنگ زدگی می شود.

سرویس کاران ما در ahvazservice متخصص در تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک در اهواز هستند و در صورت بروز مشکل در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس ما :

06134470344