6 مشکل رایج در تلویزیون‌های LED و  LCD 


تلویزیون علاوه بر سرگرم کردن افراد و به عبارتی پر کردن بخشی از اوقات فراغت در منزل، در زیبایی دکوراسیون منزل هم نقش مهمی دارد. اما گاهی به هر دلیلی ممکن است دچار مشکلاتی شود که در کیفیت تصویر و عملکرد آن اختلال ایجاد شود. در این مقاله  از اهواز سرویس 6 مشکل رایج در تلویزیون‌های LED و LCD  را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید،  ضمنا در صورت لزوم و نیاز به تعمیر دستگاه میتوانید با کارشناسان اهواز سرویس به شماره 06134470344 جهت راهنمایی تماس حاصل فرمایید.

 • ظاهر شدن یک خط افقی یا عمودی روی تصویر

  دلیل ظاهر شدن این خطوط روی صفحه نمایش(مانیتور تلویزیون) سیگنال های مغناطیسی است که از طریق دستگاهای الکترونیکی مجاور تلویزیون منتشر میشود. در اولین قدم باید این وسایل را دور از تلویزیون قرار دهید و در قدم بعدی چند دقیقه تلویزیون را از برق بکشید و سپس روشن کنید.

 • روشن و خاموش شدن خوبخود تلویزیون

  اگر شاهد چنین اتفاقی بودید فوری تلویزیون را از برق بکشید. بعد از گذشت مدت زمانی بین 1-2 دقیقه مجدد دوشاخه را به برق بزنید. اصولا این مشکل با یک بار ریست کردن دستگاه حل میشود. اما جهت جلوگیری از بروز مجدد آن سعی کنید وسایل الکترونیکی که ممکن است سیگنال از خود منتشر کنند  را دور از تلویزیون نگه دارید.

 • تغییر رنگ تصویر

  بعضی اوقات تلویزیون به طور معمول شروع به کار می کند اما بعد از مدتی تصویر مخدوش می شود یا تغییر رنگ ایجاد می شود.  در صورت امکان تلویزیون را با منبع ویدیویی دیگر مانند دستگاه پخش DVD یا گزینه های بازی مانند play station / Xbox بررسی کنید. اگر تصویر همچنان مخدوش است ، این بدان معناست که تلویزیون شما به تعمیر نیاز دارد.

 • سوختن پیکسل های تلویزیون

  سوختن پیکسل در تلویزیون باعث میشود که تصویر روی صفحه نمایش سیاه شود. در صورت بروز چنین مشکلی در اسرع وقت با یک تعمیرکار تماس بگیرید چرا که ممکن است با گذشت زمان سوختگی پیکسل ها منجر به خراب شدن تلویزیون شود و هزینه تعمیر سنگین تری برای شما ایجاد کند.

 • کیفیت پایین تصویر

  اگر شاهد تصویری با کیفیت پایین هستید قبل از هر چیز تنظیمات نور و شفافیت تصویر تلویزیون را ست کنید. برای این کار بایدmotion interpolation  را غیر فعال و سپس با رفتن به تنظیمات تصویر، Sharpness را افزایش دهید تا دقت تصویر شما بیشتر شود. تنظیم کردن نسبت ابعاد هم در کیفیت تصویر بی تاثیر نیست. در موارد دیگر اگر صفحه نمایش شما دچار تاری شدید شده است با اهوازسرویس جهت تعمیراتتماس بگیرید.


درصورت نیاز به انجام تعمیر تلویزیون در اهواز می‌توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات تلویزیون مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

 • سلام، مهمان