7 دلیل اصلی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی


یکی از مشکلات رایج ماشین‌های لباسشویی تخلیه نکردن آب در چرخه شستشو می‌باشد که در این مقاله از اهواز سرویس ما 7 دلیل اصلی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید و در صورت مواجه شدن با این مشکل یا هر مشکلی در ماشین لباسشویی‌تان با کارشناسان در بخش تعمیرات لباسشویی (06134470344) تماس حاصل فرمایید.

1. خراب بودن پمپ تخلیه

گاهی ممکن است اشیاء ریز یا کرک لباس ها از فیلتر دستگاه عبور کرده و با گذشت زمان در آنجا انباشته شوند و این باعث انسداد پمپ تخلیه میشود. در نتیجه پمپ تخلیه نمی تواند به درستی تخلیه آب را انجام دهد. قبل از تماس با تکنسین برای تعویض پمپ میتوانید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید. برای این کار بعد از باز کردن پوسته‌ی پمپ باید پروانه آن را بررسی و تمیز کنید. در صورت رفع نشدن مشکل‌‌ تخلیه آب دستگاه با کارشناسان ما در اهوازسرویس تماس بگیرید.

2. عمل نکردن میکروسوییچ درب

اگر بعد از تنظیم ماشین لباسشویی برای شستشو، درب دستگاه به درستی بسته نشده باشد در نتیجه میکروسوییچ درب عمل نمیکند و فرمان چرخش دیگ صادر نمیشود. بنابراین فرایند شستشو به مرحله تخلیه نمیرسد. برای تست میکروسوییچ ابتدا دستگاه را از برق بکشید و  با استفاده از یک اهم متر آن را چک کنید تا در صورت لزوم و با نظر تکنسین تعویض شود.

3. خراب شدن تسمه پمپ

پمپ برخی از ماشین های لباسشویی قدیمی تسمه دارد که هر گونه آسیببی به این تسمه وارد شود پمپ تخلیه هم متوقف خواهد شد و در نتیجه تخلیه آب از دستگاه صورت نخواهد گرفت. این مورد باید توسط تکنسین چک و عیب یابی شود. شما میتوانید جهت انجام تعمیرات با کارشناسان ما در بخش تعمیر لباسشویی در اهواز سرویس تماس بگیرید.

7 دلیل اصلی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

4. انسداد خروجی آب از دیگ ماشین لباسشویی

گاهی ممکن است یکی از لباس های داخل ماشین لباسشویی مسیر خروجی آب از دیگ را مسدود کند و باعث اختلال در فرایند تخلیه آب شود.

5. انسداد شلنگ تخلیه

منظور از شلنگ تخلیه همان شلنگی است که به خروجی فاضلاب وصل میشود تا آب حاصل از شستشوی لباسها مستقیما وارد فاضلاب شود. گاهی ممکن است تاخوردگی، پاره‌گی یا انسداد شلنگ تخلیه باعث اختلال در تخلیه آب دستگاه میشود. پس اگر لباسشویی شما تخلیه نمیکند شلنگ تخلیه را هم باید بررسی کنید. دقت کنید که طول شلنگ تخلیه بیشتر از هفت متر نباشد تا تخلیه آب بهتر انجام شود.

6. اتصالات سیم های رابط پمپ تخلیه

سیم های ورودی پمپ تخلیه را از آن جدا کرده و با سیم دیگری برق 220 ولت را به آن متصل کنید. اگر پمپ شروع به کار و آب را تخلیه کرد، متوجه می شویم که مشکل از سیم ها و برق ورودی بوده است. سیم های رابط و اتصال سیم ها در کنتاکت های تایمر را به دقت بررسی کنید و اگر تمام سیم کشی ها درست بود، مشکل از گریپاژ شدن محور موتور و یا گیر کردن پروانه تخلیه می باشد.

7. معیوب بودن برد یا تایمر دستگاه

اگر هیچ از موارد بالا مشاهده نشد ممکن است مشکل از برد اصلی دستگاه باشد چرا که تمامی قطعات ماشین لباسشویی و ترتیب مراحل شستشو با فرمان برد اصلی انجام میگیرد. پس ممکن است برد دستگاه نتوانسته باشد فرمان تخلیه را به دیگر قطعات بدهد. البته گاهی با بررسی تایمر دستگاه ممکن است مشکل حل شود و نیازی به بررسی برد اصلی نباشد. انجام این کار و عیب یابی دستگاه را به کارشناسان در بخش تعمیرات لباسشویی اهوازسرویس بسپارید. 7 دلیل اصلی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

درصورت نیاز به انجام تعمیر لوازم خانگی در اهواز می‌توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس جاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات لباسشویی مختص برند دستگاه شما برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان