7 مشکل اصلی جاروبرقی

هر زمان که  صحبت از نظافت و تمیزی خانه میشود، اولین وسیله برقی  که به ذهن ما می آید جاروبرقی است. جاروبرقی اگر به دستی کار کند باعث سرعت بخشیدن به فرآیند تمیزکاری منزل میشود و البته اگر یک مشکل کوچک داشته باشد استفاده از آن بسیار سخت خواهد بود. برای مثال فرض کنید مکش جاروبرقی کم شود، در این صورت ترجیح میدهید اصلا از ان استفاده نکنید. وقتی از یک جاروبرقی خوب استفاده می کنید این امر را به وضوح متوجه می شوید. اگر شما به درستی از جاروبرقی خود نگهداری کنید هیچ مشکل مکانیکی برای آن به وجود نخواهد آمد. اما مشکلات اجتناب ناپذیر هستند و در گذر زمان هر وسیله برقی ممکن است دچار مشکلاتی شود. در این مقاله از اهواز سرویس به بررسی 7 مشکل اصلی جاروبرقی می‌پردازیم. با ما همراه باشید و در صورت نیاز به تعمیرات و عیب یابی دستگاه با کارشناسان اهوازسرویس(06134470344 ) تماس بگیرید.

1-کاهش مکش

کاهش مکش جاروبرقی یک مشکل رایج است که برای همه برندهای جاروبرقی ممکن است پیش بیاید. دلیل کاهش مکش جاروبرقی ممکن است مسدود شدن لوله آن باشد یا اینکه سر جاروبرقی پرز یا مو گرفته باشد. اگر با این مشکل مواجه شدید یا حتی جهت پیشگیری از آن توصیه میشود به صورت دوره‌ای رول‌های سر جاروبرقی را تمیز کنید و از نظر گرفتگی و انسداد بررسی کنید. در مورد شانه های سر جاروبرقی هم اگر مدت زیادی از عمر آن میگذرد، بهتر است تعویض شود چرا که با گذشت زمان ساییده میشود و قدرت جمع کردن آشغال ها از روی فرش و سطوح را ندارد.

2- خاموش شدن جاروبرقی حین کار

خاموش شدن جاروبرقی حین کار یک مشکل جدی است و باید سریعا پیگیری شود. دلایل زیادی ممکن است داشته باشد اما شایع ترین علت، ضعیف شدن یا نیم‌سوز شدن موتور دستگاه است. البته در اولین قدم باید پر بودن کیسه آشغال و مخزن جاروبرقی را چک کنید و در صورت پر بودن، آن را خالی کنید و مجدد جاروبرقی را تست کنید. اگر باز هم بعد از چند ثانیه خاموش شد با یک تکنسین جهت عیب یابی دقیق دستگاه تماس بگیرید.

3- آسیب دیدن تسمه جاروبرقی

تسمه جاروبرقی از هر جنسی که باشد در گذر زمان ممکن است فرسوده، ساییده یا پاره شود.

4- صداهای غیرعادی جاروبرقی

شنیدن صداهای غیرعادی از جاروبرقی ممکن است نشانه ای از خراب بودن یا نیم‌سوز بودن موتور است. توصیه میشود با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا تست موتور جاروبرقی را انجام دهد. ناگفته نماند که تعویض موتور جاروبرقی بسیار به صرفه تر از تعمیر آن است.

5- کثیف بودن فیلتر  جاروبرقی

گاهی ممکن است حس کنید جاروبرقی مثل سابق تمیز نکند. در اینجا یکی از مواردی که باید بررسی کنید تمیز بودن فیلتر جاروبرقی است. گاهی با یک شستشوی ساده میتوان فیلتر را تمیز کرد اما گاهی شستشو کفایت نمیکند و باید فیلترها تعویض شوند.

6-آسیب دیدن کلید روشن خاموش

اکثرا به دلیل کمردرد یا حتی جلوگیری از آن به جای اینکه خم شوند و جاروبرقی را روشن یا خاموش کنند، با فشار پا این کار را انجام میدهند که این یک فشار مضاعف به دکمه وارد میکند و باعث میشود زودتر از حالت عادی خراب شود.

7-روشن نشدن جاروبرقی

اگر جاروبرقی روشن نشد قبل از اینکه به فکر سوختن موتور دستگاه باشید، سیم برق جارو و همچنین پریزی که از آن استفاده میکنید را چک کنید. شاید سیم جارو آسیب دیده باشد و برق وارد دستگاه نشود.

اگر مشکل جاروبرقی شما در میان مشکلات ذکر شده در بالا نیست، نگران نباشید. کافی ست با کارشناسان اهوازسرویس تماس بگیرید تا در اسرع وقت جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه شما اقدام کنند.

7 مشکل اصلی جاروبرقی

درصورت نیاز به انجام تعمیر جاروبرقی در اهواز می‌توانید با شماره 06134470344 جهت ثبت درخواست تعمیرات تماس حاصل فرمایید تا در اولین فرصت یک متخصص تعمیرات جاروبرقی مختص برند دستگاهتان برای شما اعزام شود.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان